Geplaatst op 5 maart 2023.

Aanstaande maandagavond 13 maart zijn alle belangstellenden van harte welkom op de jaarlijkse informatiebijeenkomst in de Pannevogel. Inloop is vanaf 19.45 uur, aanvang 20.00 uur.

Fokko Witteveen is de nieuwe voorzitter van Stichting SCE. Op deze avond zal er afscheid genomen worden van voormalig voorzitter Jaap van de Vosse.

Artikel + Foto Contact Midden, door Alice Rouwhorst:

STEENDEREN – “Dit was een goed moment om mijn taak over te dragen. Ik heb mijn werk met veel plezier gedaan. Er breekt een nieuwe fase aan, die vraagt om nieuwe mensen met nieuwe ideeën. Ik laat het met een gerust hart bij Fokko achter.” Dat zegt Jaap van de Vosse, die zich acht jaar met veel toewijding voor de Stichting SCE heeft ingezet. Hij heeft zijn voorzittershamer in de handen van Fokko Witteveen gelegd. Die op zijn beurt blij is met het in hem gestelde vertrouwen.

Stichting SCE Steenderen is opgericht in 2014, nadat in de gemeente Bronckhorst het besluit was genomen om de gemeentezwembaden te privatiseren. De stichting heeft zich toen tot doel gesteld om de leefbaarheid te bevorderen in de voormalige gemeente Steenderen door middel van het stimuleren en faciliteren van het verenigingsleven op het gebied van sport, cultuur en educatie. “In het begin was er niks. Geen bestuur, geen organisatie, geen structuur. Er was vooral chaos en veel gedoe. We moesten het van de grond af opbouwen. Ik kan nu wel zeggen, dat we een bestuur en organisatie hebben die staat. Maar dat ging niet zonder slag of stoot.” Met al zijn bestuurlijke ervaring en beschikbare tijd, het kostte hem in het begin zo’n twintig uur per week, was Jaap van de Vosse de aangewezen man om de klus te klaren. Eerst als vicevoorzitter en later als voorzitter deed hij alle onderhandelingen met de gemeente, waarin hij veel hobbels op de weg tegenkwam en vertragingen. “Maar”, zo zegt hij, “uiteindelijk heeft het veel goeds opgeleverd. Ik was de uitvoerende man met de meeste tijd. Ik had de leiding gekregen en het mandaat om beslissingen te nemen. Dat werkte heel goed.” Mede door de prettige samenwerking met lokale bedrijven en vrijwilligers met twee rechterhanden is er in de afgelopen jaren veel achterstallig onderhoud gepleegd.

Bestuurlijke ervaring
Fokko Witteveen komt blanco in de Stichting SCE, maar neemt net als Jaap veel bestuurlijke ervaring mee. Zo was hij negen jaar voorzitter van de raad van toezicht van het Graafschap College. “Ik heb volgens mij één keer gezegd dat ik mijn ervaring graag wil delen met de gemeenschap. Nou, dan weten ze je te vinden. Dat is prima hoor! Ik wil me graag inzetten voor het leefbaar houden van het dorp. Het moet aantrekkelijk blijven om hier te wonen, daarvoor zijn voorzieningen essentieel. Een zwembad en sporthal is voor alle leeftijden van belang.”

Nieuwe uitdagingen
Je zou kunnen zeggen dat Fokko Witteveen in een gespreid bedje komt. Deels is dat ook zo. Het fundament is gelegd, maar er liggen genoeg nieuwe uitdagingen op hem te wachten die getackeld moeten worden. Allereerst is dat de permanente taak om de voorzieningen overeind én betaalbaar te houden voor een grote groep mensen. De stichting heeft zes mensen in dienst, die ze graag wil behouden. Het afstoten van de sporthallen door de gemeente op termijn, na de verduurzaming van de gebouwen is een ander voorbeeld. “Onder de Stichting SCE vallen het zwembad Burgemeester Kruijffbad en de sporthal Het Hooge Wessel. Het zwembad is eigendom, de sporthal huren we van de gemeente. We verzorgen van de laatste het beheer, de exploitatie en de kantine. Dat kan uit, maar zo’n hele sporthal onderhouden is een ander verhaal. Het probleem hierbij is dat de gebruikers van het pand verschillende verenigingen zijn, die voor de zaal komen, maar niks met het gebouw hebben“, legt Jaap uit. Een toekomstig probleem, maar waar nu al wel over een oplossing moet worden nagedacht. Een schone taak voor de nieuwe voorzitter. “Ik heb er heel veel zin in. Het was een warme overdracht en heb nu al veel nieuwe mensen leren kennen in het dorp, waaronder Jaap. Dat is een hele leuke bijkomstigheid”, vindt Fokko. Jaap beaamt dit. “Als ik nu door het dorp loop, blijf ik bij wijze van spreken mijn vinger opsteken naar een toeterende auto die mij passeert of maak een praatje met dorpsgenoten op straat die ik voorheen niet kende.”

Een warm bad
Veel sportvoorzieningen kampen heden ten dage met een torenhoge energierekening. Jaap: “De energiecrisis speelt hier ook, maar minder, omdat wij door de verbinding met de Aviko ons in een bevoorrechte positie bevinden ten opzichte van andere zwembaden. Dat is een enorme plus. Ook de sporthal profiteert hiervan mee, omdat we destijds een pijpverbinding hebben laten graven van de aardappelverwerker naar de sporthal. Desondanks gaan de totale energiekosten van Stichting SCE voor zwembad en sporthal in de begroting van dit jaar met een factor drie omhoog. Dat is een flinke extra kostenpost. Het feit dat alleen maar variabele contracten kunnen worden afgesloten met energieleveranciers speelt hierbij ook mee.”

Zonder vrijwilligers geen zwembad
De voormalige voorzitter benadrukte meerdere malen dat het blijven voortbestaan van het zwembad met name een verdienste is van de vele vrijwilligers. Voornamelijk pensionado’s, omdat die simpelweg meer tijd hebben. Werkenden zetten zich vooral incidenteel in, omdat het dan beter voor ze in te plannen is. “Zonder alle vrijwilligers, die zich jaarlijks zo’n 5000 uur belangeloos inzetten, is er geen zwembad. Zo eenvoudig is het. Dan kun je nog zo’n mooi bestuur hebben, maar uiteindelijk doen zij het werk. Daar zijn we heel blij mee en trots op”, besluit Jaap.

Officieel afscheid tijdens jaarlijkse informatiebijeenkomst
Eén keer in het jaar houdt de Stichting SCE een informatiebijeenkomst voor belangstellenden over het wel en wee van de stichting. Dit jaar is dat op maandag 13 maart 2023 in de Pannevogel, waarbij iedereen van harte welkom is. Inloop vanaf 19.45 uur, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond wordt er officieel afscheid genomen van Jaap van de Vosse.

Opening zwembad
Het zwembad opent de deuren op zondag 23 april. Aanmelden voor (zwem)lessen kan op de site van de stichting. De aanschaf van (gezins)abonnementen met gereduceerde tarieven in de voorverkoop kan tot 12 maart.


Deel dit bericht

Inschrijven nieuwsbrief

Openingstijden zwembad Steenderen 2023

Van zondag 23 april tot en met zondag 24 september 2023 gaat de poort open van het zwembad!

** Op dit tijdstip is geen permanent toezicht aanwezig van het badpersoneel op het peuterbad. Het gebruik van het peuterbad is dan ook op eigen verantwoordelijkheid.

! Tijdens slecht weer kan het personeel beslissen (tijdelijk) de poort te sluiten.

Maandag
13.00 – 16.45 uur
Let op! alleen in zomervakantie >
Recreatief zwemmen
Alleen de maandagmiddagen extra geopend tijdens de zomervakantie van maandag 10 juli t/m maandag 14 augustus
12.15 – 13.00 uurMBVO
Meer Bewegen Voor Ouderen
18.00 – 18.45 uur Zwemclub
(tijdens de zomervakantie geen zwemclub)
19.00 – 19.45 uur Aqua Sport
(= helaas vol)
20.00 – 20.45 uur Aqua Bootcamp
(= helaas vol)
Dinsdag
9.00 – 10.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
10.00 – 11.00 uur Banenzwemmen
vanaf 14 jaar
9.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
11.00 – 14.00 uur Schoolzwemmen
(Tijdens zomervakantie geen schoolzwemmen)
11.00 – 16.45 uurRecreatief zwemmen
19.00 – 20.15 uurRecreatief zwemmen
19.45 – 20.30 uurBorstcrawlcursus
(= helaas vol)
Woensdag
9.00 – 10.00 uur Banenzwemmen
vanaf 14 jaar
10.00 – 11.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
9.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
11.00 – 14.00 uurSchoolzwemmen
(Tijdens zomervakantie geen schoolzwemmen)
11.00 – 16.45 uurRecreatief zwemmen
17.00 – 19.00 uurZwemles A
19.00 – 20.15 uurRecreatief zwemmen
Donderdag
9.00 – 10.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
10.00 – 11.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
9.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
11.00 – 14.00 uurSchoolzwemmen
(Tijdens zomervakantie geen schoolzwemmen)
11.00 – 16.45 uurRecreatief zwemmen
19.00 – 20.15 uurRecreatief zwemmen
Vrijdag
7.00 – 9.00 uur ‘Vroege Vogels’ Banenzwemmen
vanaf 14 jaar
(Tijdens zomervakantie geen ‘Vroege Vogels’ Banenzwemmen)
9.00 – 10.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
10.00 – 11.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
9.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
11.00 – 14.00 uurSchoolzwemmen
(Tijdens zomervakantie geen schoolzwemmen)
11.00 – 16.45 uur Recreatief zwemmen
17.00 – 19.00 uurZwemles B/C/ Zwemvaardigheid 1 & 2
19.00 – 20.15 uurRecreatief zwemmen
Zaterdag
9.00 – 11.00 uurZwemles A
11.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
11.00 – 16.45 uurRecreatief zwemmen
Zondag
10.00 – 16.45 uurPeuterbad**
(Voor baby(‘s)/peuter(s) samen met ouder(s)/verzorger(s))
10.00 – 11.00 uurBanenzwemmen
vanaf 14 jaar
11.00 -16.45 uurRecreatief zwemmen
laatste update: 23-3-2023

Bijzondere dagen en vakantieperiode:
Donderdag 27 april ’23 – Koningsdag – gesloten

Donderdag 4 mei ’23 – Dodenherdenking – vanaf 16.45 uur gesloten

Vrijdag 5 mei ’23 – Bevrijdingsdag – vanaf 16.45 uur gesloten

Donderdag 18 mei ’23- Hemelvaartsdag – geopend van 6.00 – 12.00 uur

Zondag 28 mei ’23 – 1e Pinksterdag – geopend van 10.00 – 16.45 uur

Maandag 29 mei ’23 – 2e Pinksterdag – geopend van 10.00 – 16.45 uur

Zaterdag 8 juli t/m zondag 20 augustus ’23 – Zomervakantie Midden – zie tabel hierboven.

Donderdag 14 september (Kermis) ’23 – vanaf 16.45 uur gesloten
Vrijdag 15 september (Kermis) ’23 – 9.00 – 11.00 uur banenzwemmen – ’s avonds géén zwemlessen!
Zaterdag 16 september (Kermis) ’23 – 9.00 -11.00 banenzwemmen – géén zwemlessen!

Zaterdag 23 september ’23 – Diploma zwemmen – 10.00 – 11.00 uur banenzwemmen – daarna gesloten voor andere zwemactiviteiten